המסורת

המרכז ללימודי יוגה – הוראה ותרפיה, נוסד על ידי זיוה כנרות ופול הרווי. מטרתו ללמד את משנתו וחכמתו של פרופ' ט. קרישנמצ'ריה כפי שנמסרה לבנו ותלמידו ט.ק.ו. דסיקצ'ר והעברה לפול הרווי, במהלך 25 שנים.

פרופ' ט. קרישנמצ'ריה
krishnamacharya.jpgמטרת היוגה הנה svatantra . (tantra – טכניקה, sva – של עצמו). הטכניקות מצויות בעצמנו. אנו חייבים לגלותן ולא, נהיה תלויים באחרים. אנו נעזרים ברופא כאשר אנו חולים אך בסופו של דבר עלינו להיות המטפלים של עצמנו. זוהי svatantra ".

ט.ק.ו. דסיקצ'ר

desikachar.jpg"כמו כל דבר עלינו להקנות יוגה באפן נבון. להציגה בזהירות ולהורות אותה לתלמידים בהתאם לשאיפות, לצרכים, לרקע התרבותי והאישי. את זאת  יש להשיג בשלבים. יוגה כרוכה באימון פיסי, בנשימות עמוקות, בהרפיה, מדיטציה, באורח חיים, בתזונה, ובלימוד. המילה VINIYOGA (יישום יוגה) מסמלת את הרעיון הזה עבורי. אבי ומורי- שנחשב ליוגי מצטיין, שהטמיע את אוקיינוס החכמה העתיקה של הודו, הבין את השפע שיש ליוגה להציע והראה כיצד כל העוסק בה יכול לבחור את האמצעים הנכונים עבורו להתפתחות".

פול הרווי
paulharvey.jpgתפקידה של היוגה לקדם אותנו ממצב מותנה, תלוי (dependent), למצב של זיקה (interdependence) וממצב זה לעצמאות (independence). משמעות היוגה זה לפנות לכוון המטרה (המרחק אינו משמעותי, אלא הכיוון והכוונה), לחיות ביעילות, להצליח לנסות ולא לנסות להצליח. אין למצוא ביוגה מפלט מהחיים אלא כלי המאפשר לקחת חלק מלא בעולם שמסביבנו, תוך שמירה על בריאות ויציבות. לדבריו, ניתן לראות ביוגה שלשה היבטים שונים התעצמות, חקר עצמי ותרפיה.

זיוה כנרות

זיוה כנרות ואני נפגשנו לראשונה בשנת 1995, בכנס השנתי של האיחוד האירופי של פדרציות היוגה, בזינאל, שווייץ. אני באתי לשם כדי ללמד יוגה כאורח הפדרציה (EUFNY – European Union of Yoga Federations), וזיוה היתה שם כדי לייצג את היוגה בישראל, כיושבת ראש ארגון מורי היוגה בישראל.

בעקבות פגישתנו ובמסגרת תפקידה כיו"ר, זיוה הזמינה אותי לבקר בישראל כדי ללמד יוגה. מאז אותה פגישה מקרית בין שני זרים על פסגות האלפים השווייצים זרמו הרבה מים של יוגה, בשני כיוונים.

ראשית, היתה זו תחילתם של יחסים בני עשר שנים ויותר עם ישראל, שבשבילי היא עדיין תוססת ומלהיבה כמו בביקורי הראשון, שבמסגרתם לימדתי פעמים רבות, ברמות שונות, החל משיעורים אישיים של אחד-על-אחד, דרך הרצאות ערב, ימי עיון, וכלה במפגשי התבודדות וקורסי יסוד, וכיום גם בתרומה לתוכנית לימודי יוגה וקורסי הכשרה למטפלים ביוגה.

לחץ כאן להמשך הקריאה של "זיוה ואני מאת פול הרווי"

השאר תגובה

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*