חוטים בפילוסופיה של היוגה

אשמח לארח אתכם במפגש עם ד"ר דני רווה על ספרו החדש העוסק ביוגה של פטנג'לי – הטקסט אשר בלב היוגה. הערותיו על הספר מאד מזמינות למפגש ולשיח. אני מוצאת בסוטרות הגדרות, מחשבות, פעולות, מעורבות והזדהות. מעניין ללמוד את ההשקפה הפילוסופית בעוד שחוויית הדרך שהתווה פטנג'לי היא ממשית לי כל יום מחדש, לימוד הטקסט מעורר השראה, מעצים, ומרומם. בהשראתו למדתי שניתן להבחין בהבדלים ולאחד קצוות. לפרטים נוספים והרשמה מראש.

המפגש ייערך ב- 26 למאי בשעה 20:00 במרכז ללימודי יוגה – בכתובת אח"י אילת 5 בהרצליה.

המקורות שלנו מהווים השראה נוספת בחיי במיוחד בעת חג ומועד.

שבועות מכיל הפכים. הוא חג קבלת התורה ולידה של מלכות. הסיפור של החג – מגילת רות, מהווה צומת טקסטואלית בתנ"ך, בין בראשית לדוד המלך. על אף חוקי התורה הופך דוד להיות מלך. במקום לא לבא בקהל ישראל (כדור עשירי לפרץ – פרי גילוי עריות בין יהודה ותמר, ונכד לרות המואבייה) הוא הופך להיות מלך ישראל. הפרדוקס של חג השבועות הוא שהסיפור של החג הפוך לקבלת עול התורה. התורה מכילה חוקים וסיפורים. היחסים במקרא בין חוק לסיפור כמו היחסים בין האידיאל למציאות בחיים. החוק מתאר את החיים כפי שהם אמורים להיות והחיים הם סיפור אחר. לפעמים יש רגעים שהם מעל לחוק ולפעמים יש לראות מעבר לחוק. קיים מתח בין התכנית של החיים לחיים עצמם. התנ"ך התכוון שלא יהיה זה מתח הקורע את החברה אלא מתח איתו יתמודד כל אחד מפרטיה. גאולה צומחת כשאינך כופה את החוק על המציאות. אמנות החיים היא לחיות את המתח ואת ההפכים. שבועות מנסה לאחד את הפיצול. להכיל את רות ואת מתן תורה בעת ובעונה אחת.

מצפה להשתתפותכם.
בברכת חג שמח.

This entry was posted in חדשות, סדנאות בישראל. Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: קישור טראקבאק.

השאר תגובה

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*