נשימה 1

נשימה טובה לבריאות
שיעור 1

באופן טבעי השאיפה היא המרכיב האקטיבי של הנשימה. אנו נושמים 12-20 נשימות בדקה.

בתרגול יוגה אין אנו נושמים באפן ספונטאני . אנו נושפים באפן אקטיבי ומספר הנשימות בדקה קטן כתוצאה מהאטת הנשימה. ביוגה, אנו מתאמנים בהארכת הנשימה ועידונה ככל האפשר, תרגול הנשימה מותאם אישית ולעידון אין גבול.

החוויה שלי בתרגול – 1-2 נשימות לדקה, תלוי באורך רוח, בהלך הרוח ובמצב הרוח (תרתי משמע).

ניתן להתחיל בשכיבה על הגב, ברגליים עומדות, שתי כפות הידיים מונחות ברכות על הבטן (מרפקים על המצע), בתחילה, רצוי להקשיב לנשימה, ללמוד אותה, לחוות את תחושת הרכות של גלי הנשימה בבטן, כאשר הנשימה זורמת באופן ספונטאני דרך הנחיריים פנימה והחוצה. ניתן לחוות את השפעת כח הכובד על תנועת הבטן בזמן שהגוף נושף. באופן טבעי, הבטן שוקעת בנשיפות.

בשלב השני נתחיל ׳לנהל׳ את הנשיפה. נהפעיל את הבטן תוך כדי הנשיפה, נאסוף אותה פנימה – לכוון עמוד השדרה וכלפי מעלה לכוון הסרעפת המפרידה בין החזה לבטן (יש לשים לב שהפעלת הבטן לא תיצור לחץ כלפי מטה!). ניתן להאריך את הנשיפה בהדרגה מתונה.
בשלב זה, בין נשיפה לנשיפה, אנו מאפשרים לשאיפה ז מ ן ו מ ר ח ב. לומדים את תחושת השאיפה הטבעית בגוף, שכן, הגוף שואף גם ללא ניהול ופיקוח. חכו והתבוננו בשאיפות.

על העצמת השאיפה – אכתוב בהמשך.

This entry was posted in תרגול. Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: קישור טראקבאק.

השאר תגובה

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*