נשימה – שיעור 2

בשיעור הראשון תרגלנו התבוננות בנשימה הספונטאנית, הארכת הנשיפה תוך איסוף הבטן פנימה וכלפי מעלה. מקוה שחויתם שהנשיפה אכן התארכה והנשימה התעדנה. אחרת, ניתן לתרגל הארכת הנשיפה עם השמעת קול למשל …MA, או אפילו קריאת טקסט.

כעת, באותה תנוחה (שכיבה על הגב ברגלים עומדות), נניח כף יד אחת על החזה (מרפק מונח על המצע). 

נתחיל כמו בתרגול הקודם, נחווה את התנועה האקטיבית של הבטן בנשיפה ונאפשר התרווחות של בית החזה כולו בשאיפה איטית וממושכת. כוון השאיפה מלמעלה (אל ה׳כיסים׳ העליונים של הריאות) כלפי מטה אל הסרעפת ולכל כוון אפשרי – גם לצדדים ולכוון חוליות עמוד השדרה. במהלך השאיפה, נשתדל לשמור את הבטן התחתונה אסופה. על ידי כך השאיפה תוכל להגיע אל החלק העליון של החזה (אם נעזוב ונשחרר את ה׳תמיכה׳ של הבטן, יש להניח השאיפה תחזור להרגלה הטבעי, ותהיה רדודה יותר) . דרך המגע של כפות הידיים נחוש את מיקום השאיפה ומיקום הנשיפה. אם נחוש שתנועת החזה מוגבלת או איננה ממלאת את כל בית החזה, נניח את כפות הידים על האזור שבו אין אנו חשים תנועה וננסה להגביר את השאיפה לאזור. כל זאת תוך תשומת לב למזעור התנועה בבטן תוך כדי השאיפה.

הערה – עלינו לטפח את האטת הנשימה וכתוצאה מכך הווליום של הנשימה מעודן.

This entry was posted in תרגול, תרפיה ביוגה. Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: קישור טראקבאק.

השאר תגובה

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*